Ceenbekov, ‘Anavatan Savunması, ülkedeki her vatandaşın kutsal görevi’

BİŞKEK, 23 Şubat 2019 /Kabar/. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, 23 Şubat Vatan Savunucuları Günü vesilesiyle vatandaşları tebrik etti.
Bu haber 2019-02-25 18:55:57 eklenmiş ve 153 kez görüntülenmiştir.

BİŞKEK, 23 Şubat 2019 /Kabar/. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, 23 Şubat Vatan Savunucuları Günü vesilesiyle vatandaşları tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Devlet Başkanı Ceenbekov Kırgızistan Vatan Savunuculara tebrik mesajı yayınladı.

Ceenbekov’un kutlama mesajı şöyledir:

23 Şubat Vatan Savunucuları Günü dolayısıyla hepinizi tebrik ediyorum. Anavatan Savunması, ülkenin her vatandaşının onurlu misyonu ve kutsal görevidir.

Atalarımızın cesaretiyle kaplı bu gün, ülkemizin her neslini birleştiriyor. Babalarımızın ve büyükbabalarımızın ölümsüz sömürüsünü kutsal bir şekilde kutluyor, ulusal tarihin kahramanlık sayfalarıyla gurur duyuyoruz. Büyük Vatanseverlik Savaşı gazileri, ev önü çalışanları, yerel askeri operasyonlara katılanlar onurlandırılıyor. Hayatlarını Anavatana hizmet etmeye adayan insanların güçlü ruhuna haraç veriyoruz. Anavatan'ın gelecekteki savunucuları olan genç neslimize büyük umutlar veriyoruz.

Askerlik her zaman bir devlet olma direği ve atalarımızın geleneklerinin devamı olmuştur. Bağımsız Kırgızistan ordusunda her yıl hizmet verenlerin gençler için onurlu hale gelmesi memnuniyet vericidir.

Anavatanımıza hayat vermeye dayanışma, birlik ve birlikteliğimiz, Kırgızistan Silahlı Kuvvetleri'nin savaşa hazırlığı, ülkemizin ve vatandaşlarının barışçıl iş ve güvenliğinin sağlanacağı konusunda bize güven veriyor.

Hepinize sağlık, huzur ve başarılar diliyorum!”


Kaynak : http://kabar.kg/tur/news/ceenbekov-anavatan-savunmas-ulkedeki-her-vatanda-n-kutsal-gorevi/

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer KIRGIZİSTAN haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 9
Dün Tekil 689
Bugün Tekil 675
Toplam Tekil 693520
IP 3.81.28.94
Turanda Bugün Ne Oldu?

Bu tarihte gerçekleşen bir olay yok
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyası Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2