Başbakan Mamin:Halkın yaşam kalitesini artıracak somut sonuçlar almalıyız

Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in yeni kabineyi onaylamasının ardından hükümet Başbakan Askar Mamin başkanlığında toplandı. Başkent Astana’da Hükümet Evi’nde düzenlen toplantıda Başbakan Mamin kabinede yer alan bakanları tanıttı. Kabineye ilk defa giren yeni bakanlar anayasaya el koyarak yemin etti. -Halka hizmette kesin neticeler alınmalı Cumhurbaşkanının güvenini halk nezdinde haklı çıkarmak ve halkın sorunlarına kesin neticeler alınması adına …
Bu haber 2019-02-26 21:12:21 eklenmiş ve 170 kez görüntülenmiştir.

Benzer Konular Kazakistan halkı George W. Bush’u bilge bir politikacı olarak hatırlayacak 2019 yılı Kazakistan’da emekli maaşlarına enflasyon oranında zam Astana – FC Midtylland (Foto Galeri)

Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in yeni kabineyi onaylamasının ardından hükümet Başbakan Askar Mamin başkanlığında toplandı.

Başkent Astana’da Hükümet Evi’nde düzenlen toplantıda Başbakan Mamin kabinede yer alan bakanları tanıttı. Kabineye ilk defa giren yeni bakanlar anayasaya el koyarak yemin etti.

 

-Halka hizmette kesin neticeler alınmalı

Cumhurbaşkanının güvenini halk nezdinde haklı çıkarmak ve halkın sorunlarına kesin neticeler alınması adına kabine üyelerinin fedakarca çalışması gerektiğini kaydeden Mamin, başta halkın gelir ve yaşam standartlarını yükseltimesi olmak üzere ekonominin çeşitlendirilmesi ve küçük ve orta ölçekli işletmelerin canlandırılmasına önem verilmesini istedi.

Nur Otan Partisi’nin kongresinde halkın yaşam kalitesini iyileştirmek ve sosyal yardımları artırmak yönünde önemli adımların açıklanacağını kaydeden Mamin, hükümet olarak alınan bu karaların en hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi konusunda bakanların halkla iç içe tüm güçleriyle çalışacaklarını ve gayretlerini ortaya koyacaklarını belirtti.

 

Toplantının sonunda kabineye giren  Eğitim ve Bilim Bakanı Kulyaş Şemşidinova, Sanayi ve Kalkınma Bakanı Roman Sklyar, Ulusal Ekonomi Bakanı Ruslan Davlenov  ve Tarım Bakanı saparhan Omarov yemin ederek görevlerine başladı.

 


Kaynak : http://www.kazakistan.kz/basbakan-maminhalkin-yasam-kalitesini-artiracak-somut-sonuclar-almaliyiz/

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer KAZAKİSTAN haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 7
Dün Tekil 689
Bugün Tekil 661
Toplam Tekil 693506
IP 3.81.28.94
Turanda Bugün Ne Oldu?

Bu tarihte gerçekleşen bir olay yok
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyası Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2