LÜLEBURGAZ TÜRK OCAĞI’NDAN “İNSANLIĞIN SUSTUĞU YER : DOĞU TÜRKİSTAN ” KONFERANSI

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM) Lüleburgaz Türk Ocakları Şubesi ‘İnsanlığın Sustuğu Yer Doğu Türkistan’ adlı konferans düzenledi. 23 Şubat Cumartesi günü saat 19.00’da Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen, konferansa konuşmacı olarak Doğu Türkistanlı Araştırmacı-Yazar Hamit Göktürk katıldı. Konferansa MHP Lüleburgaz İlçe Başkanı İlkay Karataş, MHP Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı Armağan Ayyıldız, Lüleburgaz …
Bu haber 2019-03-02 07:20:49 eklenmiş ve 396 kez görüntülenmiştir.

 

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Lüleburgaz Türk Ocakları Şubesi ‘İnsanlığın Sustuğu Yer Doğu Türkistan’ adlı konferans düzenledi.

23 Şubat Cumartesi günü saat 19.00’da Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen, konferansa konuşmacı olarak Doğu Türkistanlı Araştırmacı-Yazar Hamit Göktürk katıldı.

Konferansa MHP Lüleburgaz İlçe Başkanı İlkay Karataş, MHP Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı Armağan Ayyıldız, Lüleburgaz Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Beyazgül, İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı İbrahim Bölükbaşı, İYİ Parti Lüleburgaz Belediye Başkanı Adayı Mustafa Kalecik ve Sivil Toplum Kuruluşları katıldı.

“KENDİNE ULUSALCI DİYENLER”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Lüleburgaz Türk Ocakları Şubesi Başkanı Emrah Gültekin, açılış konuşmasında; “Biz Dünya’nın her yerinde öksüz Türk kalmasın diye çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kendi içimizde birlik olmalıyız. Kendine ulusalcı diyenler Doğu Türkistan’daki zulme sessiz kalabilir. Bizler siyasetten uzak Türk Milliyetçileri olarak bu zulme sessiz kalamayız” dedi.

Lüleburgaz Türk Ocakları Şubesi Başkanı Gültekinin konuşmasının ardından yerel şairler sahneye tek tek çıkarak Doğu Türkistan için yazdıkları şiirlerini okudular.

“DUYGULANDIM…”

Şiir dinletisinin ardından kürsüye gelen Araştırmacı-Yazar Hamit Göktürk; “Bizi dinlemek için gelen siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşlarına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şairlerimize vicdanlarından kopan şiirleri söyledikleri için duygulandım.” diyerek söze başladı.

Doğu Türkistan hakkında bilgiler veren Göktürk, Doğu Türkistan’da yaşananları ve Çin politikalarını değerlendirdi. 

gorunumgazetesi.com.tr/haber/59089/ luleburgazda-dogu-turkistan-gecesi.html(Uğurcan Karaoğlu)


Kaynak : http://www.uyghurnet.org/luleburgaz-turk-ocagindan-unutulan-vatan-dogu-turkistan-konferansi/

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer ÖZERK CUMH. haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 7
Dün Tekil 831
Bugün Tekil 841
Toplam Tekil 695260
IP 34.238.189.171
Turanda Bugün Ne Oldu?

Tarih
Olay
21 Ağustos 1968

Varşova Paktı'nın bir üyesi olarak Macaristan, "Prag Baharı" nın bastırılmasında Sovyet Çekoslovakya işgaline katıldı. Yeni bir ekonomik mekanizmanın devreye girmesi yavaşlıyor. (Macaristan)
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyası Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2