ITC Türkiye Temsilcisi Tütüncü Telafer Türklerinin Sorunlarını Dinledi

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü Telaferli aşiret reisleri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Ankara Kızılay’daki Kültür Merkezi binasında yapılan toplantıda katılımcılara Irak Türkmen Cephesi lideri Erşat Salihi’nin selam ve muhabbetlerini ileten Tütüncü, bundan sonra Telaferin kanaat önderleri ile sık sık bir araya gelip sorunları için çözüm yolları arayacaklarını belirtti. Telaferin Türkmeneli’nin … ITC Türkiye Temsilcisi Tütüncü Telafer Türklerinin Sorunlarını Dinledi yazısı ilk önce Türkmeneli Cephesi üzerinde ortaya çıktı.
Bu haber 2019-03-02 07:23:55 eklenmiş ve 343 kez görüntülenmiştir.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü Telaferli aşiret reisleri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.


Ankara Kızılay’daki Kültür Merkezi binasında yapılan toplantıda katılımcılara Irak Türkmen Cephesi lideri Erşat Salihi’nin selam ve muhabbetlerini ileten Tütüncü, bundan sonra Telaferin kanaat önderleri ile sık sık bir araya gelip sorunları için çözüm yolları arayacaklarını belirtti.

 

Telaferin Türkmeneli’nin kalesi olduğunu vurgulayan Tütüncü, buradaki istikrarsızlığın bütün Türkmeneli’ni etkileyeceğini, dolayısıyla tüm gücümüzle buradaki sorunların bir an önce giderilmesi için hep birlikte uğraş verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

2014 yılında IŞID Terörden kaçmak zorunda kalan Musul ve Telafer halkının bir an önce topraklarına ve evlerine geri dönmelerinin önündeki engel ve zorlukların masaya yatırıldığı toplantıda, Telafer’de yıkılan ve yakılan ev ve işyerlerinin ivedilikle onarılabilmesi için Irak hükümeti üzerine düşen sorumluluğun zaman kaybetmeden yerine getirilmesi gerektiği vurgulandı.

Toplantıda Ovaköy sınır kapısının açılmasının Telafer ve tüm bölge için çok faydalı olacağını, Irak ve Türkiye için çok yönlü fayda sağlayacağı gibi bölgede iş imkanı ve refahın artmasına vesile olacağı belirtildi.

ITC Türkiye Temsilciliği yetkililerinden Adil Selbi ve Telafer İstişare Meclisi Başkanı Dr. Vaad Kabağ’ında hazır bulunduğu toplantıda dile getirilen sorunlar tek tek not edildi ve çözüm için ilgili merciler nezdinde girişimlerde bulunmasına karar verildi.

 

 

ITC Türkiye Temsilcisi Tütüncü Telafer Türklerinin Sorunlarını Dinledi yazısı ilk önce Türkmeneli Cephesi üzerinde ortaya çıktı.


Kaynak : http://www.turkmenelicephesi.com/itc-turkiye-temsilcisi-tutuncu-telafer-turklerinin-sorunlarini-dinledi.html

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer ÖZERK CUMH. haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 10
Dün Tekil 893
Bugün Tekil 639
Toplam Tekil 668829
IP 35.171.183.163
Turanda Bugün Ne Oldu?

Tarih
Olay
19 Temmuz 1974

Sabah hareket emrinin gelmesiyle Türk çıkartma birlikleri Mersin’den gemilerle hareket etti. Bu arada Yunan Cuntası, Ecevit’in tüm önerilerini reddetti (KKTC)
19 Temmuz 1910

Azerbaycan gerçekçi tiyatro-dekorasyon sanatının kurucularından biri Rüstem Mustafayev doğdu (Azerbaycan)
19 Temmuz 1920

Halk Cumhuriyeti'nin kurucularından biri, 1918- 1920 yıllarında Azerbaycan Parlamentosu Başkan Yardımcısı olmuş Hasan bey Altun Tiflis'te Ermeni teröristlerinin kurşunlarıyla öldürüldü (Azerbaycan)
19 Temmuz 1933

Denizli-Çivril'deki 5.7 büyüklüğündeki depremde 20 kişi öldü (Türkiye)
19 Temmuz 1980

Nihat Erim, Türkiye Cumhuriyeti başbakanı suikast sonucu öldürüldü (Türkiye)
19 Temmuz 1997

Türkmenistan'da düzenlenen Dünya Biyoloji Olimpiyatları'nda Aydın Albayrak birinci oldu. (Türkmenistan)
19 Temmuz 1937

Özbek yönetmen ve devlet sanatçısı olan Damir Salimov dünyaya geldi (Özbekistan)
19 Temmuz 1965

Politik aktivist Muhtarbek Omurakunov doğdu
19 Temmuz 1929

Türk-Sibirya Demiryolu (Türksib) inşaat işçileri ile ilk tren Kazakistan'a ulaştı (Kazakistan)
19 Temmuz 2017

Kazak şarkıcı Dimash Kudaibergen, Tencent MTV Asia Music Gala'da En Popüler Yurtdışı Şarkıcı Ödülü'nü aldı.(Kazakistan)
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyası Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2