Ceenbekov ile Nazarbayev telefonda görüştü

BİŞKEK, 20 Mart 2019 /Kabar/. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ile Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev arasında dün, 19 Mart’ta telefon görüşmesi gerçekleştiği bildirildi.
Bu haber 2019-03-21 07:19:48 eklenmiş ve 132 kez görüntülenmiştir.

BİŞKEK, 20 Mart 2019 /Kabar/. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ile Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev arasında dün, 19 Mart’ta telefon görüşmesi gerçekleştiği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, iki ülkenin devlet başkanlarının telefon görüşmesinde Ceenbekov’un Kazakistan Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in Kazakistan'ın gelişimi ve refahındaki çabalarına özel dikkat çektiği aktarıldı.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı, Nazarbayev'in modernliğimizin önde gelen bir politik ve devlet adamı, bir reformcu, bölgedeki entegrasyon süreçlerinin mimarı, sadece ulusal değil aynı zamanda küresel ölçekte bir insan olduğunu vurguladığı kaydedildi.

Ceenbekov’un Nazarbayev’e mutluluk ve uzun ömür dilediği aktarılan açıklamada ayrıca, Devlet Başkanı’nın Nazarbayev'in Kırgızistan ve Kazakistan arasındaki kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesi ve derinleştirilmesinde ittifak, stratejik ortaklık ve iyi komşuluk rolü üzerindeki özel rolünü vurguladığı ifade edildi.

Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, dn 19 Mart Salı günü devlet televizyon kanallarında Kazakistan halkına hitap ederken, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Olağanüstü cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce devlet başkanının görevi Kazakistan Parlamentosu Senato Başkanı Kassım-Jomart Tokayev'e devredildi.

79 yaşındaki Nursultan Nazarbayev ülkeyi 24 Nisan 1990 yılından beri yönetiyordu.


Kaynak : http://kabar.kg/tur/news/ceenbekov-ile-nazarbayev-telefonda-goru-tu-2/

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer KIRGIZİSTAN haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 5
Dün Tekil 689
Bugün Tekil 670
Toplam Tekil 693515
IP 3.81.28.94
Turanda Bugün Ne Oldu?

Bu tarihte gerçekleşen bir olay yok
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyası Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2