UYGUR HANIMLAR AVUSTRALYA’DA ANA VATANLARINDAKİ ÇİN BASKI VE ZULMÜNÜ ANLATIYOR

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM) Avusturalya’nın Adelaide Şehrinde yaşayan Uygur Türkü Hanımlar 14 Mart 2019 günü Çin’in işgalı altındakii ana vatanları Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur, Kazak ve diğer Müslüman Türk halklarına karşı Çinli işgalcılarca uygulanan baskı zulüm ve soykırım uygulamaları ile Çin Nazi Toplama kamplarında tutulan milyonlarca kardeşlerinin durumunu Avustralya ve uluslar arası topluma …
Bu haber 2019-03-21 07:30:37 eklenmiş ve 275 kez görüntülenmiştir.

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Avusturalya’nın Adelaide Şehrinde yaşayan Uygur Türkü Hanımlar 14 Mart 2019 günü Çin’in işgalı altındakii ana vatanları Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur, Kazak ve diğer Müslüman Türk halklarına karşı Çinli işgalcılarca uygulanan baskı zulüm ve soykırım uygulamaları ile Çin Nazi Toplama kamplarında tutulan milyonlarca kardeşlerinin durumunu Avustralya ve uluslar arası topluma anlatabilmek için fotoğraf sergisi açtılar. Fotoğraf sergisini ziyarete gelenlere de hazırladıkları tanıtım broşörlerini de dağıttılar. Adelaide kentinin önemli bir çok cadde ve meydanlarında sürdürülen bu etkinliğini hafta sonuna kadar devam edeceği bildirildi. Doğu Türkistanlı Uygur Türkü bu cesur ve vatansever Hanım aktivistler havanın 29 – 30 derece arasında değişen sıcaklıklarına aldırmadan faaliyetlerini azimle devam ettiriyorlar.

O faaliyetlerden bir kaç örnek kareler;


Kaynak : http://www.uyghurnet.org/uygur-kadinlaravusturalyanin-adelaide-sehrinde-dogu-turkistandaki-cin-zulmunu-anlatti/

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer ÖZERK CUMH. haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 10
Dün Tekil 831
Bugün Tekil 838
Toplam Tekil 695257
IP 34.238.189.171
Turanda Bugün Ne Oldu?

Tarih
Olay
21 Ağustos 1968

Varşova Paktı'nın bir üyesi olarak Macaristan, "Prag Baharı" nın bastırılmasında Sovyet Çekoslovakya işgaline katıldı. Yeni bir ekonomik mekanizmanın devreye girmesi yavaşlıyor. (Macaristan)
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyası Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2