ÇİN KENDİ YETİŞTİRMESİ İŞBİRLİKÇİ HAİN NUR BEKRİ’Yİ DE TOPLAMA KAMPINA HAPSETTİ

İşgalci Çin kendi yetiştirdiği ve yıllarca kullandığı “ adı Türkçe olan Çin malı Türkleri” de yemeye başladı: Kukla Sözde Bölge Başkanı Nur Bekri’ de suçlanarak tutuklandı ve Toplama kampına hapsedildi. Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM) İşgalci Çin’in baskı ve zulmü artık i kadar büyüdü ki, kendi yetiştirdikleri “Çin malı Türkleri” de kapsamaya başladı. İşgalci …
Bu haber 2019-03-21 07:30:37 eklenmiş ve 276 kez görüntülenmiştir.

İşgalci Çin kendi yetiştirdiği ve yıllarca kullandığı “ adı Türkçe olan Çin malı Türkleri” de yemeye başladı: Kukla Sözde Bölge Başkanı Nur Bekri’ de suçlanarak tutuklandı ve Toplama kampına hapsedildi.

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

İşgalci Çin’in baskı ve zulmü artık i kadar büyüdü ki, kendi yetiştirdikleri “Çin malı Türkleri” de kapsamaya başladı. İşgalci Çin, Doğu Türkistan’ın eski kukla valisi Nur Bekri aleyhine dava açılacağını duyurdu.

Bekri, Doğu Türkistan valiliğini yürüttüğü dönemde yolsuzluğa bulaşmakla suçlanıyor. Yargılama gerekçelerinde, 2008-2014 yılları arasında rüşvet almak ve görevini kötüye kullanmakla birlikte; hakkında yürütülen soruşturmada adaleti yanıltma ve doğruyu söylememe iddiaları sıralanıyor.

Çin Merkezi Disiplin ve Denetleme Komisyonu, Bekri’yi aynı soruşturma kapsamında nüfuzunu kullanarak servetini genişletmek ve aile üyelerine imtiyaz sağlamakla itham ediyor.

“Nüfuzunu şahsi çıkarları için kullandı”

Komisyondan yapılan açıklamada, “Ahlaki açıdan yozlaşmış ve savurgan bir hayat süren Bekri, aynı zamanda gücünü cinsel amaçlar için de kullandı.” denildi.

Geçen aralık ayına kadar Ulusal Enerji İdaresi Direktörü olan 57 yaşındaki siyasetçi, yargılama kararına ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

Eski vali hakkında, Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) disiplin kurallarını ve kanunlarını ihlal etme suçundan geçtiğimiz eylül ayında soruşturma açılmış ve gözaltına alınmıştı.

Müslüman azınlıkların özgürlüklerini kısıtlayan politikaları savunduğu bilinen Bekri’nin vali olduğu dönemde çıkan etnik çatışmalarda en az 200 kişi hayatını kaybetmişti.

http://habernida.com/isgalci-cin-kendi-yetistirdigi-cin-mali-turkleri-de-yemeye-basladi-nur-bekriye-dava/?fbclid=IwAR3EZVi2

http://habernida.com/isgalci-cin-kendi-yetistirdigi-cin-mali-turkleri-de-yemeye-basladi-nur-bekriye-dava/?fbclid=IwAR3EZVi2

 

 

 

 


Kaynak : http://www.uyghurnet.org/cin-kendi-yetistirmesi-isbirlikci-hain-nur-bekriyi-de-toplama-kampina-hapsetti/

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer ÖZERK CUMH. haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 5
Dün Tekil 689
Bugün Tekil 680
Toplam Tekil 693525
IP 3.81.28.94
Turanda Bugün Ne Oldu?

Bu tarihte gerçekleşen bir olay yok
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyası Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2