Nazarbayev ve Tokayev Nevruz kutlamalarına birlikte katıldı

Kazakistan’ın ilk Cumhurbaşkanı Elbaşı Nursultan Nazarbayev ve dün yemin ederek göreve başlayan yeni cumhurbaşkanı Kasım-Jomart Tokayev Nevruz kutlamalarına birlikte katıldı. Başkent Astana’nda Expo-2017 Fuar Merkezi alanında bulunan EtnoAuıl(Etnoköy) Anıtı meydanında düzenlenen kutlamalara Elbaşı Nazarbayev ve Cumhurbaşkanı tokayev birlikte katıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği kutlamara Nazarbayev kahverengi renkli milli kıyafet Çapan giyerek katıldı. 17 yurtanın kurulduğu …
Bu haber 2019-03-22 07:01:12 eklenmiş ve 326 kez görüntülenmiştir.

Benzer Konular Kazakistan’da 01 Mart Şükran Günü(Algıs Aytu) kutlanıyor Kazakistan halkı George W. Bush’u bilge bir politikacı olarak hatırlayacak 2019 yılı Kazakistan’da emekli maaşlarına enflasyon oranında zam

Kazakistan’ın ilk Cumhurbaşkanı Elbaşı Nursultan Nazarbayev ve dün yemin ederek göreve başlayan yeni cumhurbaşkanı Kasım-Jomart Tokayev Nevruz kutlamalarına birlikte katıldı.

 

Başkent Astana’nda Expo-2017 Fuar Merkezi alanında bulunan EtnoAuıl(Etnoköy) Anıtı meydanında düzenlenen kutlamalara Elbaşı Nazarbayev ve Cumhurbaşkanı tokayev birlikte katıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği kutlamara Nazarbayev kahverengi renkli milli kıyafet Çapan giyerek katıldı.

 

 

 

17 yurtanın kurulduğu alanda milli dans gösterileri yapıldı şarkılar söylendi ve kutalamara katılan halka ikramlarda bulunuldu.


Kaynak : http://www.kazakistan.kz/nazarbayev-ve-tokayev-nevruz-kutlamalarina-birlikte-katildi/

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer KAZAKİSTAN haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 32
Dün Tekil 831
Bugün Tekil 862
Toplam Tekil 695281
IP 34.238.189.171
Turanda Bugün Ne Oldu?

Tarih
Olay
21 Ağustos 1968

Varşova Paktı'nın bir üyesi olarak Macaristan, "Prag Baharı" nın bastırılmasında Sovyet Çekoslovakya işgaline katıldı. Yeni bir ekonomik mekanizmanın devreye girmesi yavaşlıyor. (Macaristan)
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyası Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2