ÖZBEK LIDERIN KIZI MEDYA BASKAN YARDIMCILIĞINA ATANDI

Cumhurbaşkanlığı yönetimi başkanı Zainilobiddin Nizomiddinov, bugün Bilgi ve Kitle İletişim Ajansı'nın yeni müdür yardımcısını tanıttı. Bu, Özbekistan Devlet Başkanı'nın en büyük kızı Saida Mirziyoyeva.Ajans’ın Halkla İlişkiler Merkezi’ni yöneten, ülkenin olumlu bir imajını oluşturacak ve devlet organlarının basın servislerini de koordine edecektir.
Bu haber 2019-04-12 18:59:57 eklenmiş ve 585 kez görüntülenmiştir.Ajans Cuma günü yaptığı açıklamada, (Reuters) - Özbek Cumhurbaşkanı Şevkat Mirziyoyev'in büyük kızı, yeni kurulan bir devlet kurumunun başkan yardımcılığına atandığını söyledi.

Saida Mirziyoyeva, Kazakistan cumhurbaskanının kızi Dariga Nazarbayeva gibi kamu gorevine atanan cocuklar arasina girdi. Komşu ve kardeş ülke Kazakistan'da cumhurbaskanı Nursultan Nazarbayev'in en büyük kızı olan Dariga Nazarbayeva, babasının istifasını takiben geçen ay meclis üst meclisinin başkanlığını üstlendi.

Resmi kaynaklar Mirziyoyeva'nın yaşı veya geçmişi hakkında hiçbir bilgi vermezken, sadece evli ve üç çocuğu olduğunu bildirir.

Cumhurbaşkanı Mirziyoyev  Şubat ayında kızı Saida Mirzoyeva'nın çalışacağı daireyi kurdu ve Saida'nın görevi ise devlet kurumları tarafından iletişimi koordine etmek ve medya özgürlüklerini korumakla görevlendirdi.

Mirziyoyev'in ikinci kızı Shakhnoza da bir devlet memuru ve okul öncesi eğitim bakanlığında orta dereceli bir görevde bulunuyor. Mirziyoyev'in oğlu Alisher hakkında, kız kardeşlerinden çok daha genç olması dışında çok az şey bilinmektedir.

Mirziyoyev, 27 yıl boyunca Cumhurbaşkanlıgı gorevini yapan İslam Karimov'un ölümünün ardından 2016 yılında 32 milyon nüfusuyla Türkistan coğrafyasının en kalabalık ülkesinin liderliğini devraldı.ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer ÖZBEKİSTAN haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 7
Dün Tekil 689
Bugün Tekil 665
Toplam Tekil 693510
IP 3.81.28.94
Turanda Bugün Ne Oldu?

Bu tarihte gerçekleşen bir olay yok
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyası Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2