Yalçın Topçu: "Nazarbayev kendisine layık görülen her ünvanı ve payeyi ziyadesiyle hak etmiştir"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teklifi ile Kazakistan Cumhurbaşkanlığı görevini geçtiğimiz aylarda devreden Nursultan Nazarbayev'in 'Türk Konseyinin Ömür Boyu Onursal Başkanı' ilan edilmesi ile ilgili, "Kendilerine halkı ve lideri olduğu Türk...
Bu haber 2019-05-27 05:29:00 eklenmiş ve 607 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın TopçuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teklifi ile Kazakistan Cumhurbaşkanlığı görevini geçtiğimiz aylarda devreden Nursultan Nazarbayev'in 'Türk Konseyinin Ömür Boyu Onursal Başkanı' ilan edilmesi ile ilgili, "Kendilerine halkı ve lideri olduğu Türk dünyası tarafından layık görülen her ünvanı ve payeyi ziyadesiyle hak etmiş olan aksakalımızı Cenab-ı Hakk başımızdan eksik etmesin, her daim korusun ve yüceltsin" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Stratejik Düşünce Enstitüsünün (SDE) düzenlediği iftar programına katıldı. İftar öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Topçu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teklifi ile Kazakistan Cumhurbaşkanlığı görevini devreden Nursultan Nazarbayev'in 'Türk Konseyinin Ömür Boyu Onursal Başkanı' ilan edilmesi ile ilgili konuştu. Türk dünyasının Aksakalı Nursultan Nazarbayev'in liderliğinin hem Türkiye-Kazakistan arasındaki ikili ilişkilerin artarak ilerlemesini hem de Türk Konseyinin kurulup bu günlere gelmesini sağladığını belirten SDE Yüksek İstişare ve Danışma Kurulu üyesi Topçu, "Türk Konseyinin fikir babası olan Nazarbayev, 1992'den bu yana yapılan 15 Türk Devlet Başkanları Zirvesi'nin hepsine katılmış, Türk Konseyinin pek çok projesinin işlerlik kazanmasında ise önderlik yapmıştır. Aksakalımız, Türk dünyasının birlik ve beraberliği için önemli çalışmalar yapmış, bu bağlamda Türk dünyası ülkelerinin birbirleriyle ilişkilerinin gelişmesinin yanında diğer ülkeler ve uluslararası örgütlerle de işbirliklerinin güçlenmesi için çok önemli katkılar sağlamıştır" diye konuştu.

 

KAYNAK : https://www.haberler.com/yalcin-topcu-nazarbayev-kendisine-layik-gorulen-12087551-haberi/

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer KAZAKİSTAN haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 8
Dün Tekil 689
Bugün Tekil 672
Toplam Tekil 693517
IP 3.81.28.94
Turanda Bugün Ne Oldu?

Bu tarihte gerçekleşen bir olay yok
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyası Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2