Mirzoyev : Kadınlarımız Orta Doğu silahlı çatışma bölgesinde satıldı !

“Kadınlarımız Orta Doğu silahlı çatışma bölgesinde satıldı. Bir annenin beş kocasından beş çocuğu vardır. Ne olduğunu kim açıklayacak? ”- Shavkat Mirziyoyev
Bu haber 2019-06-12 05:21:45 eklenmiş ve 431 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı basın servisi, Taşkent bölgesindeki aktivistlerin katılımıyla yapılan toplantıda, devlet başkanının "Dobro" operasyonuna odaklandığını ve 156 Özbek vatandaşının Ortadoğu'daki silahlı çatışma bölgesinden geri döndüğünü belirtti.

“Savaşın sürdüğü Orta Doğu'dan 156 vatandaşımıza geri döndük. Neden gittiler? Durum konuşlandırılabilir olduğu için hiçbir koşul yoktu. Ama sonunda ne oldu? Kadınlarımız satıldı, beş farklı babadan beş çocuk, 14 yaşında bir kız çocuğu doğurdu. Beklediğimiz bu muydu?

Onları vatanlarına geri vermek çok zordu. Birçok devletle anlaştık. Oraya bir uçak iniş, insanları teröristlerin elinden almak kolay değil. Ancak biz onları geri getirdik, çünkü onlar bizim vatandaşlarımız. Şimdi ne yapacağız? Büyükler nereye bakıyor? Ne olduğunu kim açıklayacak? Bu tür şeyler herkesin endişesi olmalı ”dedi.

 

 

Özbekistan vatandaşlarını Suriye'deki çatışma bölgesinden döndürmek için yapılan insani yardım operasyonunun “Dobro” nun 30 Mayıs'ta başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini hatırlatmak gerekir. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer ÖZBEKİSTAN haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 8
Dün Tekil 689
Bugün Tekil 673
Toplam Tekil 693518
IP 3.81.28.94
Turanda Bugün Ne Oldu?

Bu tarihte gerçekleşen bir olay yok
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyası Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2