"Türkiye ile Azerbaycan zor günlerde de mutlu günlerde de hep birlikte"

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Türkiye ile Azerbaycan’ın zor günlerde de mutlu günlerde de hep birlikte olduğunun altını çizerek, "İyi ki Azerbaycan var, iyi ki Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında böyle güçlü ve bizimle dost, kardeş bir ülke var." dedi.
Bu haber 2019-08-08 09:01:07 eklenmiş ve 54 kez görüntülenmiştir.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır'a, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine siyasi katkılarından dolayı, "Azerbaycan Cumhuriyeti Diplomatik Hizmet Kurumlarının 100. Yıldönümü Madalyası" takdim edildi.

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçiliği'nde düzenlenen törende konuşan Bozkır, programdan dolayı memnuniyetini belirterek, "Türkiye ve Azerbaycan’ın böyle güzel ilişki içinde olduğu bir dönemde, tek millet iki devlet anlayışı içinde bütün dünyaya örnek olan güzel bir tablo verildiği dönemde bana büyük bir onur duyacağım bir madalyanın tebliğ edilmesi gerçekten hayatımın sonuna kadar unutamayacağım bir anıdır.” dedi.

Bozkır, Türkiye ile Azerbaycan’ın zor günlerde de mutlu günlerde de hep birlikte olduğunun altını çizerek, iki ülke arasındaki kardeşliğin dünyada hayret uyandırdığını söyledi. Bozkır, "İyi ki Azerbaycan var, iyi ki Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında böyle güçlü ve bizimle dost, kardeş bir ülke var." ifadelerini kullandı.

Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi olmanın kolay bir iş olmadığını söyleyen Bozkır, “Çünkü başka bir büyükelçiden beklentiler bir ise Azerbaycan Büyükelçisinden beştir.” şeklinde konuştu.

Bu madalyanın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eski Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin ve Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral'a da verildiğini söyleyen Bozkır, 4 kişiye tevdi edilen bu madalyanın herkes için onur vesilesi olduğunu aktardı.

"Azerbaycan ile Türkiye’nin kardeşliği çok güçlüdür"

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim ise Azerbaycan ile Türkiye’nin kardeşliğinin çok güçlü olduğunu vurguladı. İbrahim, "Tek millet iki devlet şiarı altında işlerimizi görüyoruz." şeklinde konuştu.

Volkan Bozkır’ın her zaman Azerbaycan’ın ve diplomasinin yanında olduğunu belirten İbrahim, "Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, 100. Yıldönümü Madalyasını takdim etmek üzere beni görevlendirmiştir." ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK : https://www.trtavaz.com.tr/haber/tur/avrasyadan/turkiye-ile-azerbaycan-zor-gunlerde-de-mutlu-gunlerde-de-hep-birlikte/5d49622001a30a1038871536

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer AZERBAYCAN haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 5
Dün Tekil 689
Bugün Tekil 669
Toplam Tekil 693514
IP 3.81.28.94
Turanda Bugün Ne Oldu?

Bu tarihte gerçekleşen bir olay yok
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyası Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2