YUNAN IRKÇILARI İSKEÇE'DEKİ TÜRK AZINLIK OKULUNU HEDEF ALDI

Batı Trakya Türk azınlığının İskeçe ilindeki tek azınlık ortaokul ve lisesinde yaşanan bina sorununa çözüm beklenirken, okulun giriş kapısına “Domuz eti lezzetlidir” şeklinde provokatif bir yazı yazılması büyük tepkiye neden oldu.

YUNAN IRKÇILARI İSKEÇE'DEKİ TÜRK AZINLIK OKULUNU HEDEF ALDI
Bu içerik 269 kez okundu.
Advert

Batı Trakya Türk azınlığının İskeçe ilindeki tek azınlık ortaokul ve lisesinde yaşanan bina sorununa çözüm beklenirken, okulun giriş kapısına “Domuz eti lezzetlidir” şeklinde provokatif bir yazı yazılması büyük tepkiye neden oldu.

İskeçe’nin Hacistavru sokağı 10 numarada bulunan İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi’nin ana binasının giriş kapısına kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından, Yunanca olarak “Domuz eti lezzetlidir” (Nostimo to Hirino) şeklinde provokatif bir yazı yazıldı.

Olay, 5 Aralık Perşembe sabah saatlerinde okula gelen veli ve öğretmenler tarafından fark edildi. 700’ün üzerinde öğrencinin eğitim gördüğü ve çözüme kavuşturulmayan bina sorunu nedeniyle vardiyalı eğitimin devam ettiği İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi’nin giriş kapısına yazılan slogan, geçtiğimiz haftalarda Selanik’te göçmen kampı önünde yapılan domuz etli ve alkollü protesto eylemini akıllara getirdi.

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti Başkanı Erhan Hüseyin Ali konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yazı, öğretmen meslektaşlar tarafından, öğrenci ve veliler tarafından fark edildi. Biz bu hareketi okulumuza ve öğrencilerimize yapılan bir hakaret ve saldırı olarak görüyoruz. Umarız benzer durumlarla bundan sonra karşılaşmayız. Tabii ki bu yazı da en kısa zamanda kapı boyanarak yok edilecektir. Buna benzer olaylarla meşgul olmak yerine keşke okulumuzun bina sorununun sona erdiğine dair müjdeli haberler verebilseydik.” diye konuştu.

 

KAYNAK : https://qha.com.tr/haberler/yunan-irkcilari-iskece-deki-turk-azinlik-okulunu-hedef-aldi/128475/

BATI TRAKYA HABERLERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ermeni ordusunun 54 askeri daha YOK EDİLDİ
Ermeni ordusunun 54 askeri daha YOK EDİLDİ
Azerbyacan ordusu ermenistana ait S-300 uçaksavar füze sistemi imha etti
Azerbyacan ordusu ermenistana ait S-300 uçaksavar füze sistemi imha etti