Özbekistan'da metropol kayıt sistemi tartışılıyor

Özbekistan Ekoloji Partisi temsilcisi Taşkent'e gelen vatandaşların kayıt altına alınmasını önerdi

Özbekistan'da metropol kayıt sistemi tartışılıyor
Bu içerik 203 kez okundu.
Advert

Özbekistan Ekoloji Partisi temsilcisi, bölge sakinlerinin Taşkent'e gelmeden önce kayıt yaptırmaları gerektiğine inanıyor.

Uluslararası Basın Kulübü'ndeki bir talk show sırasında konuşan Çevre partisinin temsilcisi, "Taşkent'e gelmeden önce vatandaşların kayıtlı olması gerektiğine inanıyorum. Bölgelerindeki önleme müfettişleri bu kişileri kaydetmeli. Böyle bir sistem, vatandaşların başkentte ikamet izni olmadan karşılaştıkları sorunları çözmeye yardımcı olacak." Bu mekanizmanın birçok sorunu çözeceğini düşünüyorum. "Dedi. 

Özbekistan bölgelerinin sakinleri için başkentte ikamet etmeyi ve çalışma fırsatlarını kısıtlamayı amaçlayan kayıt sistemi, güçlü bir halk isyanına rağmen hala ülkede faaliyet gösteriyor.

Taşkent'te kalıcı bir oturma izni almak için, bölge sakinlerinin ya birincil pazarda pahalı konutlar satın almaları ya da devlet tarafından belirlenen bir listeden ilgili kuruluşta iş almaları gerekir.

Mevcut mevzuata göre, bölge sakinleri beş gün içinde Taşkent'te kayıt yaptırmalı ve bunun için gerekli belgeleri sağlamalıdır.

Bu yılın 23 Temmuz'unda, Adalet Bakanlığı gazetesi “Inson wa Gongun” (“İnsan ve Yasa”), “halkımız uzun yıllar Taşkent'te kalıcı ikamet etme hakkından mahrum bırakıldı” diyerek metropol kayıt sistemini otoriter olarak adlandırdı.

Kaynak: ca-news

ALINTI KAYNAK : DÜNYABULTENİ

ÖZBEKİSTAN TAŞKENT METROPOL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ermeni ordusunun 54 askeri daha YOK EDİLDİ
Ermeni ordusunun 54 askeri daha YOK EDİLDİ
Azerbyacan ordusu ermenistana ait S-300 uçaksavar füze sistemi imha etti
Azerbyacan ordusu ermenistana ait S-300 uçaksavar füze sistemi imha etti