NECİP HABLEMİTOĞLU SUİKASTİNİN KİLİT İSMİ UKRAYNA'DA YAKALANDI

Araştırmacı, yazar ve akademisyen Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının üzerinden 17 yıl geçmesine rağmen hala aydınlatılmayan olayla

NECİP HABLEMİTOĞLU SUİKASTİNİN KİLİT İSMİ UKRAYNA'DA YAKALANDI
Bu içerik 183 kez okundu.
Advert

Araştırmacı, yazar ve akademisyen Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının üzerinden 17 yıl geçmesine rağmen hala aydınlatılmayan olayla ilgili Ukrayna’da flaş bir gelişme yaşandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında adı İnterpol’e bildirilen ve arananlar listesine alınan suikastin şüphelilerinden N.G.B. (45) Ukrayna’da yakalandıktan 5 ay sonra mahkemeye çıkarılıyor. Ukrayna mahkemesinin zanlı hakkında mahkumiyet vermesi halinde, Türkiye’ye iade edilmesi bekleniyor.

10 TEMMUZ’DA YAKALANAN ŞAHIS, NECİP HABLEMİTOĞLU’NUN KATİL ZANLILARINDAN!

Söz konusu şahıs, 10 Temmuz 2019’da Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında Ukrayna kolluk kuvvetleri tarafından yakalanmıştı. Kırım Haber Ajansı, uluslararası arananlar listesinde olan şahsın yakalanması olayına o tarihteki haberinde yer vermişti.

Kırım Haber Ajansında yayımlanan haberde yakalanan şahsın, Türkiye’de bir akademisyenin öldürülmesi olayına karıştığı ifade edilmişti. Adı geçen akademisyenin, 18 Aralık 2002’de şüpheli bir suikaste kurban giden Necip Hablemitoğlu olduğu ve yakalanan şahsın Hablemitoğlu suikastinin kilit isimlerinden birisi olduğu ortaya çıktı.

KAYNAK : https://qha.com.tr/haberler/necip-hablemitoglu-suikastinin-kilit-ismi-ukrayna-da-yakalandi/131764/

NECİP HABLEMİTOĞLU KIRIM HABER AJANSI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ermenistan'da 'savaş henüz bitmedi' iddiası: Azerbaycan o bölgeyi de alacak!
Ermenistan'da 'savaş henüz bitmedi' iddiası: Azerbaycan o bölgeyi de alacak!
Özbek yazar Nebican Baki'nin
Özbek yazar Nebican Baki'nin "Enver Paşa'nın Vasiyeti" eseri tanıtıldı