Türk-Moğol ortak yapımı film geliyor: Siyah İncinin Sırları

Sinemada fantastik komedi türünün bir örneği ve Türk-Moğol ortak yapımı olarak çekilen “Siyah İncinin Sırları” adlı film, Mart ayında vizyona girmek için hazırlanıyor

Türk-Moğol ortak yapımı film geliyor: Siyah İncinin Sırları
Bu içerik 346 kez okundu.
Advert

Türkiye-Moğolistan ortak yapımı “Siyah İncinin Sırları” adındaki sinema filminin İstanbul’daki çekimleri sona erdi.  Yönetmenliğini Amartuvshin Tsolmon’un üstlendiği filmin başrollerinde ünlü Moğol oyuncularla birlikte Mehmet Baştürk, Toygun Ateş, Yavuz Ketenci ve Sinan Kaplaner yer aldı.

Siyah_Yncinin_SYrlarY-4.jpg (1000×667)

Ortak yapımcılardan Mert Ozan Düz; Moğol ekibiyle gerçekleştirilen bu projenin iki ülke arasında var olan tarihi ve kültürel güçlü bağları daha da pekiştireceğini ifade ederek, bu projeyle beraber, yabancı iş ortaklarıyla uzun soluklu projeler gerçekleştireceklerini ifade etti.

Siyah_Yncinin_SYrlarY-1.jpg (900×1200)

“Araf 3: Cinler Kitabı” ve “45-25: #KusursuzCinayet” filmlerinin başrollerinde yer alarak bu yıl adından söz ettiren Mehmet Baştürk; bu projede de başrolde yer almaktan çok mutlu olduğunu belirtti.  Baştürk, 2020 yılında yurtdışı projelere daha çok ağırlık vereceğini söyledi. Fantastik komedi türündeki “Siyah İncinin Sırları”, ülkemizde Mart ayında vizyona girecek. .

KAYNAK : DİKGAZETE

TÜRK-MOĞOL TÜRKİYE MOĞOLİSTAN FİLM Siyah İncinin Sırları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ermenistan'da 'savaş henüz bitmedi' iddiası: Azerbaycan o bölgeyi de alacak!
Ermenistan'da 'savaş henüz bitmedi' iddiası: Azerbaycan o bölgeyi de alacak!
Özbek yazar Nebican Baki'nin
Özbek yazar Nebican Baki'nin "Enver Paşa'nın Vasiyeti" eseri tanıtıldı