Azerbaycan'dan Türkiye'ye gelen turist sayısı 1 milyona yaklaştı

Azerbaycan’dan Türkiye’ye yılda yaklaşık 800 bin kişi turistik amaçlı gelirken, iki ülke arasındaki turizm hacminin kısa vadede 1,5 milyon turiste ulaşabileceği öngörülüyor.

Azerbaycan'dan Türkiye'ye gelen turist sayısı 1 milyona yaklaştı
Bu içerik 366 kez okundu.
Advert

TÜROB'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye, "tek millet iki devlet" ülküsünden hareketle dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın turizmde en fazla tercih ettiği ülke oldu. İki ülke turizmde karşılıklı büyük bir potansiyel vadederken, Azerbaycan turizm pazarı Türkiye'nin en büyük turizm pazarları arasına girmeye başladı.

Azerbaycan'dan Türkiye’ye yılda yaklaşık 800 bin kişi turistik amaçlı gelirken, Azerbaycanlıların en fazla ziyaret ettiği ülkeler sıralamasında Türkiye ilk sırada yer aldı. Azerbaycan'dan Türkiye'ye gelen turist sayısı 1 milyona koşarken, iki ülke arasındaki turizm hacminin ise kısa vadede 1,5 milyon turiste ulaşabileceği öngörülüyor.

TÜROB, Kültür ve Turizm Bakanlığı, THY, İstanbul Ticaret Odası, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı ile İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun katkı ve iş birliğinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de düzenlenen workshopta, Azerbaycan turizm pazarının potansiyeli gözler önüne serildi.

Turist ve turizm gelirlerinin artırılması amacıyla hedef pazarlarda TÜROB tarafından sürdürülen tematik workshop dizisinin bir örneği olan organizasyon, Türkiye ve Azerbaycan’dan yoğun katılıma sahne oldu.

KAYNAK : HÜRRİYET

AZERBAYCAN TÜRKİYE TURİST
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ermeni ordusunun 54 askeri daha YOK EDİLDİ
Ermeni ordusunun 54 askeri daha YOK EDİLDİ
Azerbyacan ordusu ermenistana ait S-300 uçaksavar füze sistemi imha etti
Azerbyacan ordusu ermenistana ait S-300 uçaksavar füze sistemi imha etti