KKTC’de cumhurbaşkanlığı yarışı başlıyor

KKTC Başbakanı ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, katıldığı bir televizyon programında, Nisan 2020'de yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu

KKTC’de cumhurbaşkanlığı yarışı başlıyor
Bu içerik 158 kez okundu.
Advert

Seçim sürecinin bir yarış olduğunu ve kararı toplumun vereceğini kaydeden Tatar, "Kendimde cumhurbaşkanlığı yapabilecek özellikleri görüyorum. Dünyanın her yerine gidip Kıbrıs meselesini anlatabiliyorum, ekonomik konularda görüşlerimi paylaşabiliyorum. Çalışma temposu, halkla ilişkiler ve meselenin anlatılması bakımından yapabileceklerim ortadadır" diye konuştu.

Tatar, parti teşkilatı ve yetkili kurullar ne derse onun olacağını vurgulayarak, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı için karar, ocak ayının ilk haftasında Parti Meclisi'nde alınacak. Şu anda biz hükümetiz, bütçeyi yeni geçirdik. Partimizin yetkili kurulları ne derse o olacak. Bu iş bir görev meseledir. Bu da yapılacak, hayat devam edecek. Halk karar verecek" ifadesini kullandı. Başbakan Tatar, kendisine bir görev verilmesi halinde buna uymak ve bu görevi başarmak durumunda olduğunu söyledi. KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçimleri, Nisan 2020'de yapılacak. 

KAYNAK : YENİ MESAJ

ERSİN TATAR KIBRIS KKTC KIBRIS MESELESİ CUMHURBAŞKANLIĞI cumhurbaşkanı seçimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yakutistan’da 236 karatlık elmas bulundu
Yakutistan’da 236 karatlık elmas bulundu
Türkiye ve Azerbaycan'ın tatbikatına özel kuvvetler de katıldı
Türkiye ve Azerbaycan'ın tatbikatına özel kuvvetler de katıldı