Biz bunu Afrin`de de yaşadık
Nigar ÖGEDAY

Biz bunu Afrin`de de yaşadık

Bu içerik 230 kez okundu.
Advert

Nigar Ögeday

Türk Silahlı Kuvvetleri, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında harekatına başladı.

Şahsen benim için beklenilen bir durumdu.Türkiyeyi iyi gözlemleyen ve bu devletin gücüne inanan biri olarak ; ister Afrin istersede bu operasyonla bağlı olarak aylar önceden bunun olacağını yazmıştım. Ve ‘’Türkiye devletini kimse hafife almasın eninde sonunda bu operasyonlar yapılacak, TSK zaferiylede bitecek’’ demiştim. Süleyman Şah Türbesinin kaçırılması dönemini unutun. Artık o günden bu güne çok sular aktı. Devletin içindeki tüm korkakları ve yabancı devletlere hizmet edenleri yıkayıp götürdü.

Afrin operasyonunda da, aylar önceden yazdıklarım bir bir çıktı. Kazanan TSK ve orda yaşayan halklar oldu.

Şimdi sıra Barış Pınarı harekatındadır. Hedef terör örgütü PKK ve onun Suriye kanadının yuvası sayılan Fırat’ın doğusudur.

Ve birilerinin anlattığı gibi hiçte dünya dağılmayacak.

Tamam PKK’nın siyasi kanadı HDP ve onun taraftarları halk da ruhsal düşüş yaratmak için yalan bilgiler vererek algı yapmaya çalışacaklar. Ve yapmaktalarda. Mesela ABD’nin onları terk etmesine kızan terör örgütlerinin Kobanide hıristiyan mahallelerine saldırısını resmen TSK yaptı deyip yalan haberler yayarak, dünya kamuoyuna yalan bilgi vermekteler.

Tabii ki, bu konuda emniyet güçlerimizde görevini başarıyla yapmaktalar. Dün gece Barış Pınarı Harekatı üzerinden ülkemiz aleyhinde kara propaganda yaparak , halkı kin ve nefrete sürükleyen , güvenlik güçlerimizin itibarını zedelemek maksadıyla kaynaksız ve yalan paylaşımlarda bulunan, terör örgütü propagandası yaptığı görülen 78 şahıs ile ilgili gerekli yasal işlemlere başlanıldığını Emniyet Genel Müdürlüğü açıkladı. Ve ‘’Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda dasürdürmeye devam edeceğiz’’ açıklaması yapıldı.

Biz bunu Afrinde de yaşadık.

Bundan başka Amerika ve Batıda bu güne kadar besledikleri karga dönüp gözlerin çıkarmasın diye Türkiye aleyhine beyanatlar verecek.

Güya PKK/YPG/PYD’ nin yanındaymışlar gibi görünüp, olayın rengini güya Türklerle kürtler savaşır gibi göstermeye de çalışırlar. Buda gözlemlendi.

O ise Batıda, Amerikada iyi bilir ki, PKK/YPG/PYD ve diğer terör örgütlerine karşı ordunun içinde tekçe Türkler değil kürt ve diğer etnik kökenli Türkiye vatandaşları da omuz omuza savaşırlar. Diğer operasyonlarda da böyle oldu. Türk şehitliğine bakarsanız bunu net göre bilirsiniz.

Gelelim olayın diğer rengine ekseriya islam ülkeleri bu operasyonu desteklemediği bir zamanda; Macaristan, AB'nin Türkiye'yi kınama oylamasında, Suriye'ye düzenlediği operasyonu durdurma çağrısını veto etti!  Yani Atillanın torunları kardeşinden yana olduğun açıkça gösterdi.

Bunu neden yazdım? Çünkü böyle günlerde dostun kim düşmanın kim belli olur. Bunu bizler bir tarafa yazalım.

Ama Donald Trump 09.10.2019 da uykudan uyanır uyanmaz canlı yayında Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı‘na ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Donald Trump, Suriye ile ilgili kararının doğru olduğunu savunarak, “Artık bu sonu gelmez savaşı bitirmenin zamanı gelmişti” dedi. Trump ayrıca, “PKK, Türkiye’nin düşmanıdır. Yıllardır savaşıyorlar”diye açıklama da bulundu. Trump, küstah tehditlerine de devam ederek “Kürtleri yok ederse Türkiye’yi yok ederim” şeklinde açıklama yaptı.

Bir sözle her konuşmasında saçma sapan açıklamalar yapıp, dün dediğini bugün farklı söyleyen Trump, dolayısyla Obama yı da PKK ile iş birliğinde bulunmaktan suçlayarak dolayısıyla temsilcisi olduğu devletin terör destekçisi olduğunu resmen kanıtlamış oldu. Onun İŞİD’ le bağlı açıklamalarıda tam bir fıkraydı. ABD başkanı dolayısıyla dedi ki, bundan sonra İŞİD’ i yatıştırmakTürkiyeye düşer.

Aslında bu konuda haksızda değil. Amerikanın, Batının yıllardır bu topraklarda besleyip  yedirdiği terör örgütlerine Türklerin mermi yedirdiğini herkes iyi bilir. Türk ordusuda, devleti de mazluma sarılıp, zalimi ezmesini iyi bilir.

İsrailde ABD’ nin bölgeden çekilmesine kızarak, Amerikanın onlarıda bir gün ortada bırakacağının farkındadır. Ama terör örgütleri olmadan da bir şey yapamayacağını bilir.

Bir sözle Türkiye’nin bölgede tüm ekonomi saldırı ve tehditlere rağmen devletin bekası için durmadan mücadele vermesi, geri adım atmaması dünyaya gösterdi ki, Türkler bunların karıştırdığı ülkelerden farklı olarak midesine, boğazına yenik düşen bir topluluk değil. Muhteşem Türk Atatürk ünde dediği gibi Türkün gücü onun damarında akan asil kanda mevcuttur.

Harekat başladıktan sonra; HDP hariç ister diğer siyasi teşkilatlardan, isterse de muhalefet yanlısı olan sade vatandaşlardan gelen tepkiler olsun bunu kanıtladı. Türkiye düşmanı olan tüm devletler bir kere daha gördüler ki, Türkler savaşa talime gider gibi gidiyorlar. Türkler için savaşa gitmek, düğüne gitmek kadar keyiflidir.

Afrin operasyonunda da aynı şeyi yazmıştım. Savaşı modern, güçlü silahlar değil, silahı kullanan yürekli oğullar kazanır. İki atıştan sonra fistan giyip kaçanlara isterseniz 50 sene eğitim verin, ellerine de atom bombası tutuşturun fark etmez. Türkün ayak sesini duydukları an kaçarlar. Savaş herkesin işi değildir.

Türkiye Cumhuriyeti  Cumhurbaşkanının bu cesaretli kararını alkışlıyorum. Ben devlet başkanlarının iyi siyasetinide severim. Ama iyi bir siyaset yürütüp, korkak kararlar verenlerden nefret ederim. Bana göre devletin siyasetini onun başında duranlar değil, bizim görmediğimiz, farkına varmadığımız derin şahslar yapmalıdır. Başkanlar ise bu zor dünyada ayakta kalmak için korkusuz ve cesaretli olmalıdır. Erdoğan ise bunu yapabildi. O siyaset altına yatıp, Orta Doğuda bir terör devleti kürdistanın yaradılmasına izin vermedi. Tüm ekonomik zorluklara ve krize girmeyi bile göze alarak, en az 50 sene boyunca bu topraklarda ,,kürdistan,, kurulmasını engelledi. O bununla aynı zamanda Irak ve Suriye topraklarının bölünmesinin karşısında da durdu. Yani büyük İsrail ve büyük Ermenistan hayalleri bu seferde gerçekleşmedi.

Operasyon henüz 24 saat olmadı başlayalı. Terör örgütleri artık onlara verilen motorlara binerek kaçmaya başladılar . Bunlara para harcayan devletlere üzülmemek elde değil. Milyonları boşuna harcamışlar. Boşuna o kadar evleri dağıtıp, çocukları ve kadınları öldürmüşler. Umarım bundan sonra hem batı hem de batının oyuncağı olup, Türkiye ye savaş açan terör örgütleri anlarlar ki, yanlış devlete kafa tutmuşlar. Onların kafa tuttuğu devlet 100 yılda bir kalkan kafaları çok kesti.

 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TÜRKMEN LİDERİ SALİHİ'DEN AZERBAYCAN'A DESTEK
TÜRKMEN LİDERİ SALİHİ'DEN AZERBAYCAN'A DESTEK
KIRIM’DA KORONAVİRÜS VAKA SAYISI ARTMAYA DEVAM EDİYOR: 20 YENİ VAKA
KIRIM’DA KORONAVİRÜS VAKA SAYISI ARTMAYA DEVAM EDİYOR: 20 YENİ VAKA