Azerbaycan`da memurlar ve onların medyasına kayyum atansın
Nigar ÖGEDAY

Azerbaycan`da memurlar ve onların medyasına kayyum atansın

Bu içerik 271 kez okundu.
Advert

Beni bilen biliyor; ne Batı`nın, ne de Doğu`nun Azerbaycan`da darbe etmesine asla destek vermem. Ülkemde iktidarın darbe, halk isyanıyla değişmesini hayatta desteklemem.

Biz Türküz ve dünyaya gerçek demokrasinin ne olduğunu 1918`de kurduğumuz Azerbaycan Demokratik Cumhuriyyeti`yle göstermiştik. Ve bunu biz yeniden yapabiliriz. Ama ne yazık ki, hakimiyetin içerisindeki ermeni, PKK yandaşı memurlar özellikle halkı buna hazırlıyor. Aslında onların amacı belli. Halkın eliyle İlham Aliyev`i iktidardan uzaklaştırıp hakimiyeti tamamen ele geçirmek.

Geçtiğimiz hafta İlham Aliyev, yaptığı toplantı sırasında zaten bazı memurlara isim açıklamadan uyarı yapmıştı. Bugün Bakü`de yapılan eylemle ilgili alınan "önlemler" de bunun habercisi. İktidarda İlham Aliyev`i bu mevkiden uzaklaştırmak isteyenler herşeyi çok güzel hesaplamış. Halka ve muhalefete yapılan baskılar kasten yapılıyor.

Yerlerde icra nümayendeleri bilinçli şekilde halka değil, akrabalarına ve ağalarına hizmet ediyor. Klanın elinde olan medya kasıtlı olarak haksızlığa itiraz eden insanları aşağılayan yazılar yazıp milleti muhalefete yönlendiriyor. Eylemlere kasıtlı olarak izin verilmiyor. İzin çıktığında da insanlarla alay ediliyor.

İlham Aliyev`i iktidardan uzaklaştırmayı planlayan memurların ağaları her şeyi mükemmel hazırlamış. Bu baskılarının mühalefeti desteklemeyen insanları da mühalefete yönlendireceğini biliyor. Demokrasiden ve adaletten yana olan vicdanlı insanlar hangi siyasi partide olursa olsun bu oyunlara göz yummayıp önde olanların yanında duracaklar.

İlham Aliyev`i uzaklaştırma planını hazırlayan klan hakimiyetin her kesiminde var. Ve bunlar kesinlikle Türk değiller. İçimizdeki ermeni, Kürt, Rus, Fars ve Yahudilerdir. Diye bilirsiniz İlham Aliyev bunlara görev vererek iktidara getiren insan. Neden ona düşman olsunlar ki? İşte cevap da burada yatıyor. Evet İlham Aliyev bu memurları görevlerinde tutan insan. Hayder Aliyev`den sonra onlara dokunmadı, dedikleri herşeye inandı. Ve bunlar İlham Aliyev ve babası sayesinde Azerbaycan`ın servetini talayarak dünyanın en zengin insanları oldular. Hatta o kadar zengin ve arsızlığı ele aldılar ki Ermenistan`a bile yatırımlar yaparak büyük şirketler kurdular. Bu yetmezmiş gibi PKK ve diğer terör örgütlerini de açıkca savunmaktan kaçınmadılar.

Büyük şehirlerin valileri kendilerini Azerbaycan`ın değil, resmen "kürdistanın" bir temsilcisi olarak görüyor. Bu da haklı olarak çoğunluğu Türk olan bir ülkenin insanlarını kötü yönde teşvik ediyor. Hal böyle olunca o insanlar muhalefeti Batı`nın finanse ettiğini düşünmüyor. Bu iktidardan kurtulmanın yollarını arıyor. Ve o memurlar da İlham Aliyev`in Türkiye-Rusya uçak krizinden sonra tuttuğu mevkiden rahatsız olan ağalarının emrini yerine getiriyorlar.

Aslında eskiden de bunlar halka zulüm ediyorlardı. Bu olaydan sonra açıkca yapmaya başladılar. Yukarıda dediğim gibi Rus-Yehudi-Fars-Kürt-ermeni yanlıları Azerbaycan Cumhurbaşkanı`nın açıkca Türkiye`ye verdiği desteğe tahammül edemeyip birlik oldular.

Şu anda da İlham Aliyev`in etrafında öyle bir çember oluşturdular ki Cumhurbaşkanı onlardan başka kimseyi görmüyor. Onlardan başka kimseye inanmıyor. O hain memurlar aynı Adnan Menderes`in celladına benziyorlar. Son dakikaya kadar "canım cicim, emr edersin" falan derler. Sonra idam sandalyesine ilk tekmeyi atarlar.

Eminim bu yazıyı da kimse ona söylemeyecek. Yazmamın asıl sebebi ileride "biz bunları görmüştük" dediğimizde kimsenin şüphe edecek yerinin kalmamasıdır.

 
P.S Eminim İlham Aliyev`e sadık memurlar da var. Ama onlar doğruları söyledikten sonra düşman değirmanı için calışan memurların onlara iftira atacağını, başlarına ne oyunlar getireleceğini iyi biliyorlar. Kısacası gözü çıkarılan kardeşlerinden derslerini aldılar. Bizim bildiklerimizi ülke istihbaratı, emniyeti de biliyor. Umarım onlar sonlarının ne olacağına aldırmadan vicdanlarının sesini dinleyip Cumhurbaşkanı`na gerçekleri anlatacaklar. Aksi takdirde ne Azerbaycan`ı, ne de İlham Aliyev`i iyi şeyler beklemiyor. Bir taraftan Batı-ABD, öteki yandan Yahudi-Rus-Fars-ermeni-Kürt birliği zaten param parça edilen Azerbaycan'i daha da parçalayacak o zaman bizi kimse kurtaramayacak. En kısa süre içerisinde memurlara ve onların medyasina kayyum atanmalidir 

Nigar ÖGEDAY

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yakutistan’da 236 karatlık elmas bulundu
Yakutistan’da 236 karatlık elmas bulundu
Türkiye ve Azerbaycan'ın tatbikatına özel kuvvetler de katıldı
Türkiye ve Azerbaycan'ın tatbikatına özel kuvvetler de katıldı