Kol kırılır yen içinde kalır
Nigar ÖGEDAY

Kol kırılır yen içinde kalır

Bu içerik 113 kez okundu.
Advert

Bu günlerde bir daha anladım ki, Azerbaycan devletinin işi zor. Çünkü her kes başlı başına bir bilim adamı olmuş. Dünyadaki insanları eve yığan  ve meşhur bilim adamlarının korona ile bağlı uyarılarını değil mahallelerdeki dedikoducu karıların fikirlerini esas alan çoğunlukla iki adım gitmek mümkün değil.

Bu arada intizamlı, kurallara uymayan toplumlara adaletli, kuralcı iktidarlar hiç bir zaman gelmez. Çünkü adaletli ve intizamlı kişileri toplumlar yetiştirir. Menfaatlerini Vatanından çok seven, siyasi tercihlerini milli çıkarlardan üstün tutan, öğrenmesini istemeyip, her şeyi ben bilirim diyen toplumun inkişaf etmesi mümkün değil. Bütün bunları üzülerek yazıyorum.

Bu arada İran’ın adamlarının uydurduğu, Azerbaycan hükümeti ölenlerin ailelerine para teklif ediyor ki, ölen kişilerin ölüm sebebi olarak korona yazılsın. Yalanın peşine takılan robotlaşmış insanlara aylar önceden, bakın hastaneler iktidarın elindedir. Bunun için para teklif etmesine gerek yok. İstediğine istediği teşhisi koyabilir. Azerbaycan hastanelerinde her gün onlarla insan kalp krizinden ölüyor. Buna kalp krizi değil, korona dan öldü diye belirtebilirler. Bu yalana kanmayın. Sizlerin cehaletinizi kullanır fars mollaları. Amaçları korona nın Azerbaycan da daha çok yayılmasıdır. Buna inanırsanız, kendinizi korumazsanız, Azerbaycan insanını çok daha kötü şeyler bekler. Sevdiklerinizi düşünün, demiştim. Bu gün o yalan habere inanan kişilerden biri bana haklısınız Nigar hanım dedi. O ise o günlerde ısrarla sanki buna para teklif etmişler gibi yalanı resmen sahiplenmişti.

Biz toplum olarak yalanı çok seviyoruz. Çünkü gerçek dünya için eziyet çekmeyi göze almıyoruz. Kolay yanı tercih edip; tatlı yalanı, acı doğrulara tercih ediyoruz. O ise çok tatlı yemek bile insanı komaya sokabilecek bir gerçektir.

 

Marketlere hücum eden insanlara gelecek olursak, Azerbaycan hükümeti bu cahil toplumun davranışını sosyal medyaya servis eden marketlerle ilgili araştırma başlatmalıdır. İnsanların karşısına ekmek kutularını hayvana atarmış gibi atıp, sonrada bu görüntüleri çekip paylaşan kişiler oluyor. Türkiye deki Türklerin bir deyimi var; ‘’kol kırılar yen içinde kalır’’. Bazı şeyler vardır ki, biz onu sadece kulaktan kulağa fısıldamalıyız. Malesef Azerbaycan üzerinde oynanan oyunlar çok tehlikelidir. Rüşvetle diploma alan, aydınlarımız bile bunun farkında değil. İki günde açlıktan ölmezsiniz. Ama bu iki gün için halkımızı bu kadar küçültmeye hakkınız yoktur. Cahil, rüşvetle diploma alabilirsiniz, ya da eğitimsiz olabilirsiniz. Ama bunların hiç biri onursuz olmanıza izin vermiyor. Üç beş ruhsal sorunu olanlar yüzünden Azerbaycan halkını bu kadar küçük göstermeye kimsenin hakkı yoktur. Bu konu ciddi araştırılmalıdır. Ekmeğe dünyanın sonu gelmiş gibi saldıranlar, benim 70 yaşında öğretmen annem bile evde hamur yapıp ekmek pişirir, sende evinde yap ekmeğini ne olur sanki.

 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ermeni ordusunun 54 askeri daha YOK EDİLDİ
Ermeni ordusunun 54 askeri daha YOK EDİLDİ
Azerbyacan ordusu ermenistana ait S-300 uçaksavar füze sistemi imha etti
Azerbyacan ordusu ermenistana ait S-300 uçaksavar füze sistemi imha etti