Astana'da şantiye alanında gerginlik

Kazakhstan'ın başkenti Astana'da inşaası devamı etmekte olan Abu Dabi plaza'da çalışan Hintli işçilerin inşaatta güvenlikçi Kazak bir genci döverek kolunu kırması sonucu olaya ve haksızlığa kızan Kazak gençler Hintli işçileri dövdüler ve şehirde gergin ortam devam ediyor.
Bu haber 2017-09-03 22:34:20 eklenmiş ve 284 kez görüntülenmiştir.

Kazakhstan'ın başkenti Astana'da inşaası devamı etmekte olan Abu Dabi plaza'da çalışan Hintli işçilerin inşaatta güvenlikçi Kazak bir genci döverek kolunu kırması sonucu olaya ve haksızlığa kızan Kazak gençler Hintli işçileri dövdüler ve şehirde gergin ortam devam ediyor.

 

photo_225038.jpg (530×292)

 

Fotoğraf - kişiden oluşan kalabalık Astana'da isyan
 

 

Fotoğraf - Polis Astana'da
 

 

Fotoğraf - Issekeshev çünkü Astana'da bir olay, provokasyon yenik değil sakinleri istedi
 

Fotoğraf: today.kz

 

 

çeviri haber :

 

 

 

Kazakistan İçişleri Bakanlığı meydana gelen olayla ilgili soruşturma hakkında anlattı "Abu Dabi Plaza". Bu Kazakistan Almas Sadubaev İçişleri Bakanlığının resmi temsilcisi tarafından rapor edildi, raporlar  Tengrinews.kz İngilizce .
 
soruşturma ve operasyonel faaliyetlerin yaralanmaya güvenlik firması Polatovu çalışanı dahil şüphelileri set sonucunda, Ceza Kanununun "(holiganizm ") ceza davasında çerçevesinde Astana DIA, Madde 293 bölüm 2 altında kayıtlı". Benzer şekilde, çalışan sayısı şüphelileri set güvenlik yapısı, Hindistan'ın dayak Polatova yaralı vatandaşlara cevaben neden olmuş - inşaat alanını çalışma, "- Sadubaev söyledi.
 
O şu anda vaka çatışma katılımcıların eylemleri somutlaştırılması amacıyla gerekli soruşturma işlemleri yürütmek üzere ekledi, sonuçları ilgili ceza hukuku yasal değerlendirmesine verilecek ve faillerin adalete teslim edilecektir.
 
Abu Dabi Plaza "Aynı zamanda Astana'nın içişleri organları bölgedeki çatışmayı önler 3 Eylül gecesi kamu düzenini ihlal etmiş vatandaşlara karşı alınmıştır". "41 kişi polis departmanları getirilen itibaren sekiz kişi idari sorumluluk getirildi . önleyici tedbirler ve kamu düzeninin bozulmasını önleme hakkında uyarılar serbest bırakıldıktan sonra kalan, "- Sadubaev söyledi.
 
Kazak İçişleri Bakanlığı bir kez daha meydana gelen olaylarla ilgili olarak kasten yanlış bilgilerin yayılması dahil kamu düzenini bozmak amaçlı herhangi bir yasadışı eylemler, önleme konulu sakinleri ve ziyaretçileri hatırlatır. Yukarıdaki işlemlerden durumunda failleri yasal sorumluluklar getirilecek.  
 
 
Detaylar geldikçe paylaşılacak
 
ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer KAZAKİSTAN haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 11
Dün Tekil 861
Bugün Tekil 65
Toplam Tekil 302594
IP 54.81.182.16
Turanda Bugün Ne Oldu?
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyas? Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2
avcılar evden eve nakliyat eşya depolama evden eve nakliyat firmaları şişli evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat