Batı Trakya’da Narlıköy Köprüsü Çöktü!

Rodop iline bağlı Narlıköy ile Yassıköy arasındaki büyük köprünün bir kısmı çöktü. İlginç olay sabaha karşı meydana geldi. Olayın yaşandığı esnada köprüden herhangi bir aracın geçmemesi faciayı önledi.
Bu haber 2017-09-11 13:30:39 eklenmiş ve 307 kez görüntülenmiştir.

Rodop iline bağlı Narlıköy ile Yassıköy arasındaki büyük köprünün bir kısmı çöktü. İlginç olay sabaha karşı meydana geldi. Olayın yaşandığı esnada köprüden herhangi bir aracın geçmemesi faciayı önledi.

 

Narlıköy köprüsünün bir kısmı çökmeden önce sabah saat 06:00 civarında Porto Lagos pazarına gitmek için kamyoneti yüklü bir pazarcı köprüden geçerken köprünün sallandığını fark etti. Herhangi bir ölümcül kazanın yaşanmaması için tedbir alınması konusunda polisleri bilgilendirdi.

Pazarcının aktardığı bilgilerin ardından Narlıköy çayına hareket eden polisler olay yerine vardıklarında köprünün bir kısmının çöktüğünü gördüler.

“EYALET YÖNETİMİNİ BİLGİLENDİRMİŞTİK”

Narlıköy-Yassıköy arasındaki büyük köprünün bir kısmının çökmesiyle ilgili detaylı bilgi almak için görüştüğümüz Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, köprüdeki teklikeyi daha önceden fark ettiklerini, konu hakkında Doğu Makedonya –Trakya Eyaleti yönetimini bilgilendirdiklerini belirtti. Başkan şunları belirtti;

“Bu sabaha karşı 06:40 civarında polisler başkan yardımcımızı arıyorlar, köprüde bir problem var ve bir kısmı çöktü diyorlar. Ama bundan önce saat 06:00 civarında bir pazarcı yüklü kamyonetiyle köprüden geçerken köprünün sallandığını hissediyor. Hemen polisi arıyor ve köprüde problemin olduğunu ve sallandığını söylüyor. Polis haberi alır almaz hareket ediyor ama oraya gidene kadar köprünün bir kısmı çökmüş oluyor. Bu olay yaklaşık 20 gün öncesinden başladı. Narlıköy’den Yassıköy’e gidiş ayağında bir yerde bir tümsek oluştu. Köprüde arada bir açılma oluyordu Eyalet Başkanlığı da gelip onu asfaltla tıkıyordu. Köprünün üzerinden geçerken arabanın tekerlekleri farklı sesler çıkarıyordu. Ben de köprüde bir sorun olduğunu fark etmiştim. Biz bu konuyla ilgilenmeye başladık. Hemen eyalet yetkililerini aradık. Eyalet yönetimi de onların mühendisini köprüye gönderdi. Aynı şekilde ben de bizim belediyemizin mühendisini gönderdim. Bizim mühendis ayakta bir açılma olduğunu, tehlikeli olduğunu ve her an herşey olabileceğini söyledi. Ama eyaletin mühendisi herhangi bir tehlikenin olmadığını söyledi. Bu sabah da bu olay oldu.

Biz Eyalet Başkanlığından bu köprüye bakmasını istedik. Geldiler, baktılar, değerlendirdiler. Bizlere “biz gerekeni yapacağız” dediler. Bizlere onların son raporlarını vermediler. Konu onların sorumluluğunda, biz sadece bilgilendiriyoruz. Allah’tan o esnada köprüden herhangi bir araç geçmiyormuş. Bu yaşanan olayda can kaybı da olabilirdi ve bedeli de ağır olurdu.”

TRAFİK AKIŞI ESKİ YOLDAN SAĞLANIYOR

Köprüde çöken kısım onarılana kadar vatandaşlar hangi güzergahtan gidecekleri konusunda belediye başkanı eski Narlıköy-Yassıköy yolunu tekrar kullanıma hazır hale getirdiklerini belirterek şunları dile getirdi;

“Köprü yapılana kadar vatandaşlar Narlıköy’ü çıktıktan sonra eski yolu kullanacaklar. Orada iki yıl önce bir heyelan olmuştu, toprak kayması yaşanmıştı. Orada büyük taşlar vardı, Narlıköy’den Yassıköy’e giderken yolun sağ tarafında. Biz belediye olarak elimizden geleni yaptık, fakat bizim araçlarımız orasını temizlemeye yetmedi. Orası için eyaletten daha büyük bir çapa istemiştik. İstemiş olduğunuz büyük çapa bu olaydan sonra bugün geldi. Eski yolda heyelanın yaşandığı o sorunlu yeri düzelttik ve yol trafiğe açıldı.

“SÜRÜCÜLERİN YAVAŞ VE DİKKATLİ OLMALARI GEREKİYOR”

Belediye başkanı eski yolda sorunun bugün eyaletten gönderilen daha büyük çapa ile düzeltildiğini, yarından itibaren sürücüleri uyarıcı levhaların yol kenarına konulacağı ifade etti. Kadı, “Biz yarından itibaren eski yolda hız sınırı konusunda, heyelanın yaşanabileceği konusunda sürücüleri uyarmak için yol kenarına levhalar koyacağız. Bizler eski yolun kenarlarını temizledik, gereken önlemleri aldık. Ama sürücülerin dikkatlı olmaları gerekiyor” dedi.

“MERAKLI VATANDAŞLAR ÇALIŞMALARIMIZI AKSATTI”

Belediye başkanı İsmet Kadı, köprünün çöktüğünü öğrenen bir çok vatandaşın olay yerine geldiğini, bundan dolayı çalışmaların aksadığını belirtti. Başkan, “vatandaşlarımızdan arzumuz bu durumlarda belediye ve diğer kurumların çalışmalarını aksatmamaları için dikkatli olmalarıdır. Şunu ifade etmek gerekir ki çökmüş olan köprüyü görmek için meraklı olan insanların olay yerine gelmelerinden dolayı sabahtan beri doğru dürüst işimizi dahi yapamadık, insanlarımızın çok fazla meraklı” dedi.Batı Trakya'da Narlıköy Köprüsü Çöktü!-Batı Trakya Haber Batı Trakya'da Narlıköy Köprüsü Çöktü!-Batı Trakya Haber Batı Trakya'da Narlıköy Köprüsü Çöktü!-Batı Trakya Haber

 

Kaynak : https://www.batitrakya.org/bati-trakya-haber/bati-trakyada-narlikoy-koprusu-coktu.html

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer TÜRK AZINLIKLAR haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 1
Dün Tekil 610
Bugün Tekil 110
Toplam Tekil 283330
IP 50.19.34.255
Turanda Bugün Ne Oldu?
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyas? Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2
avcılar evden eve nakliyat eşya depolama evden eve nakliyat firmaları şişli evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat
Sayaç