ADTM’nin Terör Yanlısı Vali Hakkındaki Bildirisi

Azerbaycan Milli Direniş Teşkilatı, Batı Azerbaycan’a vali olarak yerli ve Azerbaycanlı olmayan bir şahsın seçilmesi hakkında bildiri yayınladı.
Bu haber 2017-09-13 08:06:49 eklenmiş ve 118 kez görüntülenmiştir.

Azerbaycan Milli Direniş Teşkilatı, Batı Azerbaycan’a vali olarak yerli ve Azerbaycanlı olmayan bir şahsın seçilmesi hakkında bildiri yayınladı.

Bu bildiri Güney Azerbaycan Türk Milletine hitaben yazılmıştır. Bildiride Büyük Ortadoğu Projesi’nin Azerbaycan bölgesiyle ilgili emellerine, içeriden ve dışarıdan bu projenin rahatça ilerlemesi için yapılanlara dikkat çekildi.

Suriye’deki terör örgütlerine gönderilen silahların Batı Azerbaycan şehirlerinde ortaya çıkması açıklanmıştır. Yıllar boyu nasyonalist ve ırkçı cereyanların İran toprakları içerisinde icra edilmesine ve bu cereyan sonucu Türk topraklarının nüfusunun değiştirilmesine izin verildiği söylendi.

Söz konusu bildiride, Uluslararası Büyük Ortadoğu Projesi’nin arkasındaki ellerin Tahran siyasetine nüfus etmesine aynı zamanda bu bahsedilen ellerin ve Tahran’daki bazı siyasi çevreler bu emelleri gerçekleştirmek için birleştiklerine dair konular açıklandı.

Terör örgütleri; PKK, PYD ve YPG’nin eğitim görmüş elemanlarının Batı Azerbaycan’a yollanacağı gibi önemli konulara değinildi.

Tahran’daki siyasi cenahların Güney Azerbaycan’daki Türk halkının geleceğini tehdit etmekte ve bu yolda mankurtların da bu planın rahat yürütülmesi için maşaya çevrilişi anlatıldı.

Bildirinin sonunda, bu topraklarda olan son olaylar; Türk Fraksiyonu’nun dağılması, kabinede Türk bakanın olmaması ve Türk topraklarının nüfusunun değiştirilmesi, Batı Azerbaycan’ın sorumluluğunun yerel ve Türk olmayan şahıslara verilmesi, milli şuura sahip olan Türk müdürlerin işten atılması, terörist taraftarlarının rahatça ideolojilerini yayma izinlerinin bulunduğu anlatıldı. Kerkük ve Erbil’de olan olaylar ve onların durumları hatırlatıldı.

Aynı zamanda kendimizden görünen insanların arkada bu gruplarla anlaşmalarına da değinildi.

En son Batı Azerbaycan’ın yerel ve Türk olmayan bir şahısın vali seçilmesi ile alakalı İran rejimi uyarılmış, Azerbaycan Türk milletinin bu ihanetlere tahammül etmeyeceği ve hakkı olan öz tarihinden ve hakkından istifade etmek için gerekeni yapacağına vurgu yapıldı.

Kaynak : http://araznews.org/tr/?p=2042

ETİKETLER :
Yorumlar
Diğer AKRABA TOPLULUKLAR haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Turanda Havalar Nasıl?
Turanda Döviz Kurları
Bizi Facebookta Bulun
Ziyaretçi Sayacı
Aktif Ziyaretçi 6
Dün Tekil 861
Bugün Tekil 61
Toplam Tekil 302590
IP 54.81.182.16
Turanda Bugün Ne Oldu?
Twitter'dan Takip Edin
Arşiv Arama
- -
Turanda Fultbol Puan Durumu

© Copyright 2013 Tüm Hakkı TÜRK Dünyasını Aittir. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.

© Kuruluş 3 Mayıs 2015

Azerbaycan Haberleri
KKTC Haberleri
Kazakistan Haberleri
Ozbekistan Haberleri
Turkmenistan Haberleri
Kirgizistan Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler
Turk Dunyas? Haberleri
Ozerk Cumhuriyetler-3
Ozerk Cumhuriyetler-2
avcılar evden eve nakliyat eşya depolama evden eve nakliyat firmaları şişli evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat ümraniye evden eve nakliyat